İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

son-bir-yilda-en-cok-dusen-hisseler

Yatırımcılar için son bir yılda en çok düşen hisseler arasında bir analiz gerçekleştirdik. Birçok tanıdık ve bilindik firmanın hisseleri geçtiğimiz yıl büyük düşüşler yaşadı. Bu firmalar arasında Galatasaray ve Fenerbahçe gibi spor kulüplerinin yanı sıra yapı kredi bankası da var. Hangi hisse borsada kaybetti, hangi hisse son bir yılda en çok düşüşü yaşadı merak ediyorsanız okumaya devam edin. İşte yatırım yapmak için iki defa düşünülmesi gereken ve en çok düşen hisseler…

1.Galatasaray Sportif (Gsray)

Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

Galatasaray spor kulübünün hisseleri son bir yılda en çok düşen hisse senetleri arasında yer alıyor. 2018 yılında çok yüksek bir düşüş yaşayan hisse senetleri neredeyse yüzde 50 değer kaybetti. 2019 yılında takımın yakaladığı başarılar sayesinde hisseler yükselmeye başlasa da bir yılda kaybettiği değer yüzde 42,03 oldu.

2.Fenerbahçe Futbol (Fener)

Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

Başarısız bir sezon geçiren Fenerbahçe futbol takımının hisseleri de düşmeye devam ediyor. Yatırımcılarına son bir yılda oldukça yüksek meblağ kaybettiren Fenerbahçe’nin hisseleri son bir yılda yüzde 55,40 değer kaybetti.

3.Çimsa Çim. San. Ve Tic. (Çimsa)

Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

Ekonomik kriz spor kulüplerinin yanı sıra şirketlerin hisselerini de vurdu. Çimsa şirketinin hisseleri de son bir yılda en çok düşen hisseler arasına girdi. Yatırımcıları bir hayli üzen şirketin hisselerindeki değer kaybı yüzde 45,97 oldu.

4.Bagfaş Bandırma Gübre (Bagfs)

Son Bir Yılda En Çok Düşen Hisseler

Hayvancılık sektöründeki yaşanan olumsuz gelişmeler, bu sektöre hizmet eden şirketleri de olumsuz etkiledi. Tarım ve hayvancılığın etkilendiği ekonomik krizde BAGFAŞ Bandırma Gübre şirketinin hisseleri borsa da yüzde 44,47 değer kaybetti.

5.Yapı Ve Kredi Bankası (Ykbnk)

Son bir yılda en çok düşen hisseler listesinde yapı kredi bankası da var. 2018 yılında ekonomide yaşanan olumsuzluklardan önemli derecede etkilenen bankanın hisseleri yüzde 37,85 düştü.

6.Beyaz Filo (Beyaz)

Beyaz filo hisseleri son bir yılda oldukça yüksek bir değer kaybı yaşadı. Büyük bir krizin içerisine giren firmanın hisseleri geçtiğimiz yıl yüzde 73,09 değer kaybı ile en çok kaybettiren oldu. Hatta yaşanan bu düşüş ile birlikte bir çok yatırımcı da yatırımlarını geri çekme kararı aldı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap