1. Ana Sayfa
  2. Giyim
  3. Sıcak Hava İçin En Ferah Kıyafet Önerileri

Sıcak Hava İçin En Ferah Kıyafet Önerileri

sicak-hava-icin-en-iyi-6-nefes-alabilir-kiyafet-onerisi

Yazları kısa, rahat ve nefes alabilen kumaşlar giymeyi tercih ediyoruz. Ancak, diğer her şey gibi, bu kıyafetler konusunda da bilgi sahibi değiliz.Ter iğrençtir, bronzluk her zaman süslü değildir ve nemli bir şehirdeyseniz, gerçekten işiniz zordur. Fakat bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? Pamuk bir kıyafet, bazen boğucu yazlarla mücadele edebilecek tek şey midir? Bugün size sıcak hava için en iyi 6 nefes alabilir kıyafet önerisi hazırladık. Bakalım hangi kumaşlar, yaz aylarında daha rahat etmemizi sağlıyor.

1.Pamuklu Kumaş

kıyafet önerisi

Pamuk hipoalerjenik, dayanıklı ve ekonomiktir. Tek parça elbiseler, gömlekler, maksiler vs. pamukta ilginç seçimlerdir. Çalışmak için pamuklu gömlekler giyebilir ve ardından aksesuarlarla ve denimlerle patlatabilirsiniz. Bunları yeni ve iyi tutmak için ufacık bir parça ekstra bakım gerekir – her zaman ütülemek, kurutucuya atmak yerine onları kurutmak, gerektiğinde elde yıkamak gibi. Ama yaz ayları için kıyafet önerisi denilince, akla gelen her zaman pamuktur.

Giymenin Yararları

Hiçbir şey bir pamuklu gömlek veya cildin üzerinde yumuşak bir elbise giymenin rahatlığını yenemez. Hava kolayca dolaşır, vücudunuzu sıcak ve nemli ortamlarda bile serin tutar.

Pamuk ile En Çok Uyan Renkler

Özellikle nemli hava koşullarında daha koyu renklerle devam edin, çünkü pamuk hafif ve emicidir, yani ter emer ve lekeleri bırakır. Kıyafet ucuz boyalar kullanılarak boyandıysa, pamuk diğer kumaşlara kıyasla daha hızlı leke olabilir. Yani, elbette, daha koyu gölgelere ve kaliteli olanlara doğru yönelmenizde yarar var.

DETAYLI İNCELE

2.Keten Kumaş

kıyafet önerisi

Şık görünürken konfor ister misiniz? ‘Keten’ kıyafet önerisi konusunda sizin cevabınız! Yüksek derecede geçirgendir ve vücudunuza yapışmadan ya da kenetlenmeden vücudunuzun nefes almasını sağlar. Keten liflerinden yapılır ve bu işlem ayrıntılı bir işlemdir, bu yüzden normal pamuğunuzdan çok daha yüksek kaliteli ve fiyatlıdır. Günün geri kalanı keten kumaşından, yani isminden yapıldı. Keten elit bir seçenektir ve son derece klas olarak kabul edilir. Bazıları kolayca kırışabildiğini iddia ediyor, ama bu da şık bir problem olarak görülüyor.

Giymenin Yararları

Terleri kolayca emer ancak aynı derecede hızlı kurur ve bu yüzden tasarımcıların buna taşınabilir bir soğutucu demeye eğilimi vardır. Sert ancak emicidir.

Giymek için En İyi Renk

Yaz kıyafetleri genellikle beyaz, açık ve pastel renklerdedir. Bunları koyu renklerde görmüyorsunuz, bu da zaten yazlar için iyi bir fikir değil. Göze ve cilde açık renklere ihtiyacınız var. Kıyafetlerinizi, tıknaz bir takı, eşarp ya da görünümünüzü daha da artıran diğer aksesuarlarla süsleyin, ancak keten giysiler de kendi başlarına harika.

DETAYLI İNCELE

3.Rayon Kumaş

kıyafet önerisi

Rayon insan yapımı bir elyaf olup doğal değildir. Bununla birlikte, sentetik değildir ve bu nedenle cilt üzerinde yumuşaktır. Odun hamurundan özütlenerek yenilenmiş selülozdur ve size doğal bir doku kazandırmak için işlenir. Bu elyafı ipek, yün, pamuk vb. Varyantlarla ortaya çıkarmak için diğer doğal kumaşlarla karıştırabilirsiniz. Kolayca karışır ve kolay zarar görmez, bu en büyük avantajıdır.

Giymenin Yararları

Kıyafet önerisi konusunda Rayon tavsiye etmemizin en önemli nedenleri; cilt üzerinde yumuşaktır, pürüzsüzce akar, statik dirençli, emicidir ve vücudunuza iyi oturur. Hafif, hatta pamuktan daha hafiftir, bu da onu asmayı ve çekmeyi kolaylaştırır. Oldukça ucuzdur ve küçük bir bakımla uzun süre dayanıyorlar. Ancak, çoğu insanın bu kumaşı tercih etmesinin sebebi, yüksek derecede emici olmasıdır, ancak düzensizliği yoktur.

Giymek için En İyi Renk

Rayon kumaşları genellikle baskı olarak gelir ve bu nedenle maksi veya tek parça kısa elbiseler, tunikler, pantolonlar ve hatta etekler için ilginç bir malzeme seçimidir.

DETAYLI İNCELE

4.Chambray Kumaş

kıyafet önerisi

Denim’in küçük kız kardeşi de denilebilir onun için ve yavaş yavaş en havalı şey haline geliyor. Denim pamuğun en popüler çeşidi olmasına rağmen, yazlar için çok sağlam ve ağır bir iştir ve bu yüzden insanlar bundan kaçmaya ve daha havadar ve nefes alan elbiselere başvurmaya başladılar. Neyse ki, tüm ağırlığı olmadan size eşit veya daha şık bir görünüm veren Chambray var. Chambray, çözgü için renkli iplikten, atkı için beyaz renkten yapılmıştır.

Giymenin Yararları

Kıyafet önerisi konusunda bu kumaş, kusursuz derecede şık görünüyor ve emiciyken hafif oluyor. Chambray ile ağırlığı hissetmeden yapabileceğiniz çok şey var. Pamuk kadar hassas değildir, kolay kırışmaz ve neredeyse hiç bakım gerektirmez. Bunları evde yıkamanız ve ütülemeniz gerekir, normal kıyafetlerinizdeki gibi sıralanırsınız.

Giymek için En İyi Renk

Chambray genellikle daha hafif yıkamalara gelir ve size soluk bir his verir, ancak bunda çok fazla ton var. Koyu veya açık renkli Chambray elbiseler veya üstler aynı derecede iyi görünür; pantolon, tulum veya gömlek için koyu tonlarla gidin. Her iki durumda da, Chambray’i en iyi arkadaşınız yapın çünkü yaz boyunca devam etmeniz gerekecek.

DETAYLI İNCELE

5.Karışımlar

kıyafet önerisi

Karışımlar, adından da anlaşılacağı gibi birden fazla kumaşın bir kombinasyonudur. Dokunun, akışkanlığın ve bazen de orijinal giysinin fiyatını değiştirmek için yapılır. Birkaç ortak kombinasyon vardır, ancak yazları hafif ve havadar olan bir şeye ihtiyacımız olduğu için, çok ağır olmayan karışımlı kumaşları tercih edin, çünkü açıkça amacını yitirir. Bu nedenle, kumaşın dayanıklı, nefes alabilen ve elbette modaya uygun olmasını sağlamak için suni ipek ile pamuk, ipek ile keten, pamuk ile spandeks gibi karışımları arayın.

Giymenin Yararları

Her yerde kullanılabilir – ucuz ve dayanıklı kıyafet önerisi konusunda kesinlikle bir numara karışım kumaşlardır. Sadece nemli ve terli havalar (ki zaten yapıyorsunuz) için olan karışımları bilmeniz gerekir.

Giymek için En İyi Renk

Karışımlar tüm renklerde gelir ve seçenek çoktur, çünkü her şeyin karışımı olabilir. Ancak, yazları giyilebilecek kumaşlar aradığımız için, sizi serin tutan ve ısıyı emmeyen, her durumda yazlık gardırobunuzu ayırmanın yolunu açması gereken açık renklere gidin.

DETAYLI İNCELE

6.Viskon Kumaş

kıyafet önerisi

Viskon da 19. yüzyılda keşfetti İngilizler tarafından ‘yapay ipek’ olarak adlandırıldı. Tamamen naylon veya polyester gibi sentetik olmayan, fakat pamuk gibi doğal bir bitki lifi olmayan rejenere selülozdur. Odun hamurundan özümlenir, aynen rayon gibi ve kimyasal olarak (sıklıkla) işlemden geçirilir. Bazı ülkelerde, rayon için bir eşdeğer olarak kabul edilir.

Giymenin Yararları

Viskon yumuşaktır, rengini korur ve kolayca kalıplanır ve karıştırır. Hafif ve karıştırıldığı kumaşa bağlı olarak vücudunuzun şeklini alan bir kıyafet önerisi de diyebiliriz. Sizin aktif ve spor giyim kullanımız için nefes alan ve çok lüks görünen kumaş ideal olacaktır. Sürdürülebilir ve fazladan bir bakıma ihtiyaç duymaz.

Giymek için En İyi Renk

Bu kumaşla herhangi bir renk gerçekten iyi gider.

DETAYLI İNCELE
Yorum Yap

Yorum Yap