İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi-Kültür-Turizm
  3. Dünya Turuna Çıkanların Mutlaka Görmesi Gereken En İyi 10 Şehir!

Dünya Turuna Çıkanların Mutlaka Görmesi Gereken En İyi 10 Şehir!

mutlaka-gorulmesi-gereken-sehirler-10

Bu yıl seyahat planınız var mı? Keşfetmek ve deneyimlemek için yeni bir yere mi ihtiyacınız var? Eh, işte hayatınız boyunca görmeniz gereken ilk 10 şehir listesi tam size göre. Bu şehirlerin her birini basitçe karşı konulamaz yapan, farklı ve özel, eşsiz bir havası vardır. Bir harita hazırlayın, yürüyüş ayakkabısı ve hatta bir şemsiye, çünkü dünyanın en iyi şehirleri için seyahate çıkıyorsunuz.

İşte dünya turuna çıkanların mutlaka görmesi gereken en iyi 10 şehir!

1.New York City

New York, dünyanın en iyi şehirleri

New York, Büyük Elma, Doğu Yakası Hollywood’u ve dünyanın Tiyatro merkezidir. Bu şehir hayat ve enerji dolu. New York’a hiç uyumayan şehir denmesinin birçok nedeni var. Günün hangi saatinde (veya gecesinde) olursa olsun açık bir restoran, bir şov, oyun veya keşfedilecek harika bir şey bulursunuz. Asla tam olarak New York’u keşfetmiş gibi hissetmiyorsunuz ve gelen herkes diğerinden farklı bir deneyime sahip oluyor. Onu bu kadar özel kılan ve dünyanın en iyi şehirleri listesine sokan şey bu. New York herkesin en iyi destinasyonları için bir zorunluluktur!

TURLARA GÖZAT

2.Roma

Roma, dünyanın en iyi şehirleri

Dünyanın başka bir yerinde, modern bir art deco müzesinden sokak boyunca antik kalıntıları deneyimleyebilirsiniz, hepsi açık bir verandada kocaman bir makarna ve şarabın tadını çıkarırken? Roma ile ilgili en iyi şey, görebileceğiniz ve yapabilecekleriniz konusunda hiçbir sınır yok. Eski dünyanın bir araya geldiği gerçek bu yeni dünyayla buluşuyor. Colosseum’un güzelliğinden nefesiniz kesilecek ve bir sonraki andan itibaren gelato yalayıp dünya standartlarında dükkanlarda yürüyeceksiniz. En iyi bölüm bu şehir herkes içindir. Aileler, balayı çiftleri ve kolej öğrencilerinin hepsi kalıntıların, ikililerin ve müzelerin tadını çıkarabilirler.

TURLARA GÖZAT

3.Paris

Paris, gezilmesi gereken şehirler

Aşk Şehri, alabildiği kadar romantik ve sıcak. Bu yüzden Paris dünyanın en iyi şehirleri listesinde ziyaret etmek için harika bir yer. Aşıklar buraya, müzelerin, tiyatroların ve operaların hepsinden fışkıran romantizmi yaşamak için hayatlarında bir defa da olsa gelirler. Louvre, Sacré Coeur, Eyfel Kulesi ve Notre Dame, görmeniz gereken harika yerlerden sadece birkaçı. Bu şehir o kadar kültürle ve zerafetle dolu ki ona aşık olmamak mümkün değil.

TURLARA GÖZAT

4.Londra

Londra, en iyi şehirler

Şerefe! Londra’ya geldiniz. Ayaklarınız kaldırıma çarptığında anlayacağınız titreşim budur ve yoruluncaya kadar hareket etmeyi durduramazsınız. Avrupa’da üniversite öğrencileri tarafından en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Londra, ziyaret etmek için harika bir yer. ABD’ye çizilen benzerlikler nedeniyle sık sık eleştirilerin odağındadır. Bu sevimli şehri betimleyen birçok film yapıldı, ancak gerçekten gelip kendiniz görmelisiniz. İyi bir çift yürüyüş ayakkabısı getirin, çünkü muhteşem manzaraları görmek için şehrin her yerine koşacaksınız.

TURLARA GÖZAT

5.Moskova

Moskova şehri manzara

Moskova, dünyanın en büyük şehirlerinden biri olarak kabul edildiğinde, bu itibardan daha fazlasını kazanmıştır. Şehir, devasa, süslü binalar ve ayrıntılı tasarımlar ve renkler ile bir masal gibi görünüyor. Buraya gelen insanlar, büyük elmas koleksiyonuyla Aziz Basil Katedrali ve Kremlin gibi görülmeye değer yerlerin güzelliği ile aşılıyor. Moskova’yı ve onun güzelliğini ve çekiciliğini görme şansını kaçırmayın. Dünyanın en iyi şehirleri listesinde ona yer vermesek olmazdı.

TURLARA GÖZAT

6.Rio De Janeiro

Rio De janerio şehir manzarası

Bilindiği gibi, Muhteşem Şehir, Rio De Janeiro, akılda ruhu arayanlar içindir. Dünyadaki birçok Hıristiyan, bu şehri, yaşamları boyunca Mekke veya Kudüs gibi ziyaret edilebilecek bir yer olarak görüyor. Ve bu gerçekten muhteşem. Maneviyat ve inanç kültürüne daldıracak bir zihin üfleme gezisine hazır olun.

TURLARA GÖZAT

7.Atina

Atina manzarası

Atina, dünyanın en eski ve en iyi korunmuş şehirlerinden biridir. Yunanlılar bu şehri çağlar boyunca sürecek şekilde kurdular. Ve son birkaç bin yıldır güzelliğini inceliğini korudu. En ünlü anıt ve binalardan bazıları burada bulunabilir. Bu konuda neyin özel olduğunu anlamak için kendinize gelmeniz ve tecrübe etmeniz gereken yerlerden biri. En eski ve en iyi tutulan sırlardan ve gizemlerden bazıları hala gelmenizi ve keşfetmenizi bekleyen bu antik kalıntıların etrafında durmaktadır. Bu yıl dünyanın en iyi şehirleri listenize Atina’yı da ekleyin.

TURLARA GÖZAT

8.Pekin

Pekin şehir manzarası

Pekin, dünyadaki en büyük nüfuslu ülkesinin başkentidir. Çin uzun yıllar dış dünyadan uzak tutuldu ve son zamanlarda bize kapılarını açtı. Bütün bu kaygı ve birikmeler şimdi açık ve insanların gelip keşfe çıkmasına istekli. Büyük bir şehre gittiğinizi düşünüyorsanız, burada bir taksi dışına çıkana kadar bekleyin. Görülecek ve yapılacak çok fazla şey var, biraz zor olabilir, peki neden bir daha gelmiyorsunuz? Tüm hayatınızı Pekin’i görmeden yaşıyorsanız, dünyanın en değerli mücevherlerinden birini kaçırıyorsunuz.

TURLARA GÖZAT

9.Sidney

Dünyanın en iyi şehirleri

Tıpkı Pekin gibi, Sidney de daha önce yaşamış olduğunuz her şeyden çok farklı bir yer. Buradaki insanlar ve kültür, buraya geldiğiniz anda evde hissetmenizi sağlayacak çok misafirperver bir tür. Aşağıya doğru bir gezi sadece Sydney’de kalmaksızın tamamlanmış sayılmaz. Avustralya ya da Asya’da yurtdışında okuyan birçok üniversite öğrencisi, doğası kolay olduğu için Sidney’e akın ediyor.

TURLARA GÖZAT

10.Bangkok

Bangkok şehir manzarası, dünyanın en iyi şehirleri

Dışarıdan bu şehir, diğer büyük, endüstriyel kent metropollerine benziyor. Fakat kabuğun ötesine geçin, siz de Tayland kültürünün geldiğini görmeye başlayacaksınız. Büyük Saray’a yaptığınız bir gezi ile bu genellikle gözden kaçan şehir için bu kadar özel olanı anlamaya başlayacaksınız. Bangkok, ‘kraliyet ailesi ve kraliyet arazisinde büyük gurur duymaktadır. Saray ilk elden görmediğiniz sürece tamamen tarif edilemez ve o zaman bile inanamazsınız. Dünyanın en iyi şehirleri deyince akla gelecek ilklerden biri olmalı.

TURLARA GÖZAT
Yorum Yap

Yorum Yap