İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi-Kültür-Turizm
  3. Mutlaka Gezmeniz Gereken En Keyifli 10 Ülke

Mutlaka Gezmeniz Gereken En Keyifli 10 Ülke

mutlaka-gezmeniz-gereken-ulkeler-13

Bir sonraki tatilinizi mi planlıyorsunuz? Daha önce ziyaret ettiğiniz (ve sevdiğiniz) bir yer mi yoksa tamamen yeni bir yer mi? Dünyada ziyaret etmek ve gezmek gereken çok yer var. Ancak bugün biz sizlere en iyi ülkelerden bahsedeceğiz. İşte mutlaka gezmeniz gereken ülkeler listesi…

1.Ürdün

Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Bu yıl biraz heyecanlı geçen bir yol tatili arıyorsanız, Ürdün’ü düşünün. Orta Doğu’daki en güvenli ülkelerden biri olan Ürdün, inanılmaz kayıp Petra kentine ev sahipliği yapıyor. Yeryüzündeki en alçak noktaya gidin ve Ölü Deniz’de yüzün ve ardından Wadi Rum çölünün muhteşem manzarasını tecrübe edin – çöl kanyonlarında havaya dalın ya da bir Bedevi kampında kalın.

TURLARA GÖZAT

2.Filipinler

Filipinler, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Yaklaşık 7.000 adadan oluşan bir takımada Filipinler ve oldukça eğlenceli bir yer. Mükemmel plajları, muhteşem manzaraları ve sıcak misafirperverliği bulacaksınız. Adaya gidin ve gizli plajları keşfedin, renkli mercanların arasında şnorkelle dalın ve macera sporlarını deneyin. Ya da Banaue’nin pirinç teraslarına gidin ve yavaş, pastoral yaşama dalın.

TURLARA GÖZAT

3-Vietnam

Vietnam, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Güney Doğu Asya’ya bir sonraki seyahatinizde Tayland turizmini atlayın ve Vietnam’a doğru ilerleyin. Danang’daki Marble Dağları’ndan Nha Trag’un masmavi sularına, Mekong Deltası’nın durgun sularından Hanoi’nin karmaşasına kadar, mutlaka gezmeniz gereken ülkeler listesinin olmazsa olmazlarından. Sömürgeci mimarisi, enfes mutfağı ve kafe kültürü için Ho Chi Minh City’ye gitmeyi kaçırmayın.

TURLARA GÖZAT

4.Endonezya

Endonezya, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Keşfedilecek çok sayıda adaya sahip bir başka ülke de Endonezya. Sadece bir ada keşfetmek için zamanınız varsa, Bali olsun. Bali’nin kültür merkezi Ubud’u keşfe çıkın ya da gün doğumunda trek’e gidin (Agung Adası’ndaki en yüksek nokta) ya da dev bir kraterde bulunan aktif bir volkan olan Mount Batur’a gidin. Ayrıca plajlara gidebilir ve Lovina’da yunus izlemeye gidebilirsiniz.

TURLARA GÖZAT
Önerilen Yazı

En Ucuz Uçak Bileti Satın Alma Siteleri

5.Türkiye

Türkiye, turkey

Avrupa ve Asya’yı saran Türkiye, yıllardır dünyanın en iyi 10 ülkesi listesinde yer almaktadır. Eğer bu ülkede bazı yerleri hala ziyaret etmediysen, yapman gereken bir an önce ülkemize mutlaka gezmeniz gereken ülkeler listesinin ilk sırasında yer vermek! İstanbul’da sizi meşgul edecek pek çok şey var – Sultanahmet Camii, Ayasofya, Kapalı Çarşı ve Boğaziçi’ne doğru seyir. Kapadokya’nın ilginç mağara evlerini ziyaret ettiğinizden ve gerçeküstü manzara üzerinde sıcak hava balonunu denediğinizden emin olun.

TURLARA GÖZAT

6.Avusturya

Avusturya, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

İsviçre’yi unutun ve daha az turistik olan (ve daha güzel) komşusunu ziyaret edin – Avusturya. Viyana’nın ortaçağ mimarisi, Arnavut kaldırımlı sokakları ve şirin kafeleri onu büyüleyici bir şehir yapar. Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg’u ziyaret edin ve klasik Müzik Sesi filminin çekildiği şehirde bisiklet turu yapın. Salzburg’dayken, Krimml Şelaleleri’ne (Avrupa’nın en yükseği) veya hala yaşayan en eski köy olan Hallstatt’a günlük bir gezi yapın.

TURLARA GÖZAT

7.Güney Afrika

Güney Afrika, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Çok çeşitli seçenekler sunan Güney Afrika, mutlaka gezmeniz gereken ülkeler listenizde olması gereken başka bir destinasyondur. Cape Town sürekli olarak ziyaret edilecek en iyi şehirler listesine girdi. Kruger Ulusal Parkı, Kenya’nın Masai Mara’sını vahşi yaşam safarileri ile rekabet içerisinde. Masa Dağı’nı veya Kalahari tatlısını ziyaret etmeyi unutmayın. Güney Afrika’nın şarap endüstrisi Fransa’ya ve İtalya’ya para kazandırmak için yeterli!

TURLARA GÖZAT

8.Yunanistan

Yunanistan, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Mali sıkıntılarına rağmen, Yunanistan hala ziyaret edilecek ilk 10 ülkeden biri. Tarihi Atina ve Delphi, efsanevi kalıntıları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri, Santorini ve Korfu’nun muhteşem adaları. Ya da Cythera ve Kastelorizo ​​gibi daha az bilinen adaları ziyaret ederek kalabalıklardan uzak durun. Ege’nin muhteşem gün batımını düşünürken, görkemli Akdeniz mutfağının tadını çıkarın.

TURLARA GÖZAT

9.İspanya

İspanya, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Sunny Spain, Avrupa’da sezon ortasında bir tatil için mükemmel bir mekandır. Barselona ve Madrid şehirleri elbette zorunludur. Andalusia’daki Granda’daki Elhamra kalesini ziyaret etmeyi kaçırmayın. Flamenco dersine katılın ya da otantik İspanyol mutfağını pişirmeyi öğrenin. Mümkünse, İspanya’daki pek çok festivalden biri olan La Tomatina, Tenerife Karnavalı veya ünlü Encierro ya da boğaların koşması ile ziyaretiniz denk gelsin.

TURLARA GÖZAT

10.Avustralya

Avustralya, Mutlaka Gezmeniz Gereken Ülkeler

Down Under, plajlardan dağlara, tema parklarından kayak merkezlerine ve üzüm bağlarından vahşi hayata kadar her şeyi bulabileceğiniz çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Sidney’deki ikonik Opera Evi ziyaret edin, Great Barrier Reef’te şnorkelle dalın ve Kanguru Adası’nın engebeli güzelliğini görün. Mutlaka gezmeniz gereken ülkeler listenizde olmazsa olmazlardan olan Avustralya’da seçim yapmakta zorlanacaksınız!

TURLARA GÖZAT
Yorum Yap

Yorum Yap