1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik
  3. Evde Yapılan En Kolay Ağda

Evde Yapılan En Kolay Ağda

evde-yapilan-en-kolay-agda

Ağda esastır. Sizin için işi yapan salonlar varken, kendi başınıza nasıl ağda yapabileceğinizi bilmek, birine gitmek için vaktiniz yoksa veya kendiniz yapmayı tercih ederseniz, kullanışlı bir beceridir. Evde yapılan en kolay ağda ekonomiktir ve zaman kazandırır. Evet, bu bir görev olabilir, ancak uygulama ve uygun hazırlık ile daha rahat olur. Size yardımcı olacağımız şey budur. Bir profesyonel gibi ağda yapabilmek için ipuçlarını okumaya devam edin…

Evde Bezsiz Ağda Nasıl Yapılır?

Evde bezsiz ağda nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basit. İşte ihtiyacınız olan malzemeler;

  • 1 su bardağı kahverengi şeker
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 çorba kaşığı su
  • Bir pişirme malzemesi

Yapılışı:

Pişirme kabına kahverengi şekeri ekleyin. Sonra, üzerine limon suyu ve su ekleyin. Düşük bir sim ile ısıtırken karışımı karıştırın. Karıştırırken ısıyı arttırın ve kaynayana kadar bekleyin. Isıyı düşürün. Karışımın rengi altına dönmelidir. Bir kaşık karışımı alarak ve soğumaya bırakarak kıvamını kontrol edin. Eğer doku baldan biraz daha kalınsa, kullanmaya hazırsınız. Karışımı bir kaseye dökün ve yaklaşık 30-45 dakika soğumaya bırakın. Kullanıma hazır olduğunda hemen uygulayın. Bu tarif aynı zamanda limon tuzuyla ağda nasıl yapılır sorusunun da yanıtıdır.

Evde Yapılan En Kolay Ağda

Evde Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde yapılan en kolay ağda tarifini verdiğimize göre, dikkat edilmesi gerekenlere de bir göz atalım;

  • Ağda yaparken cildinizde kesik, yanık ve sivilce olup olmadığını kontrol edin. Bu alanlardan kaçının ve etraflarında dikkatli bir şekilde cilalayın.
  • Sıcak balmumu kullanıyorsanız, cildinizi yakabileceği için çok sıcak olmadığından emin olun. Ayrıca, cildinize düzgün şekilde yayılmayacak kadar soğuk olmadığından emin olun.
  • Düzgün bir ağda seansı için saç uzama yönünüzü bulmanız gerekir. Bazı bölgelerde kolaydır ve büyümenin tehlikeli göründüğü bazı bölgelerde, gerekirse daha fazla bakmanız ve birden çok yönde balmumu yapmanız gerekir.
  • Evde ağda yapımı limonsuz olarak tercih etmek istiyorsanız, yeterinde sertleşmeyeceğini unutmayın.

Burada verdiğimiz Evde yapılan en kolay ağda tarifi tamamen bilgilendirme amaçlıdır, cildinizde içindeki ürünlere alerjik bir durum varsa, kesinlikle dermatoloğa başvurmadan kullanmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap