İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik
  3. Evde Yapılan En İyi Saç Maskesi

Evde Yapılan En İyi Saç Maskesi

evde-yapilan-en-iyi-sac-maskesi

Çok para harcamak zorunda kalmadan saçınızın tekrar yumuşak ve parlak olmasını ister misiniz? Boyaların ve diğer kimyasalların kullanımı, kirlilik, vitamin eksikliğinde bir diyet ve hatta yetersiz hijyen kullanımı saçımıza zarar veren, kuruluk, kepek veya büyüme eksikliği gibi kılcal sorunlara neden olan ana faktörlerdir. Bu tür sorunlardan kaçınmak için, evde yapılan en iyi saç maskesi tarifini sizler için hazırladık.

Evde Yapılan En İyi Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Ve Zeytinyağı İle Saç Maskesi

Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız saç maskesi, yıpranmış saçlar için maske olarak mükemmeldir. Bu maskeyi yapmak için evde sadece % 100 doğal hindistancevizi yağı ve zeytinyağına ihtiyacımız var, aşağıdaki adımları izleyin ve sağlıklı saçlar için bu harika maskeyi uygulayın;

Malzemeler:

  • 1 bardak hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Ilık su
  • Havlu veya duş başlığı

Yapılışı:

Hindistancevizi yağını bir tencerenin içine dökün ve eriyene kadar düşük ateşte ısıtın ve sonra zeytinyağını ekleyerek iyice karıştırın.Sıvı yağınız olduğunda, saçınızı ılık suyla nemlendirin ve ardından evde yapılan en iyi saç maskesi karışımını saçın ortasından uçlara uygulayın.

Saç liflerine daha iyi nüfuz etmek için, kafa derisi üzerinde birkaç dakika boyunca hafif dairesel bir masaj yapabilirsiniz.

Şimdi saçınızı bir havluya veya duş başlığına sarın ve uyurken bütün gece boyunca hareket etmesine izin verin.

Ertesi sabah havluyu çıkarmanız ve ürün çıkıncaya kadar saçınızı bol miktarda ılık suyla yıkamanız gerekecektir. Sonunda saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

Saç maskesi yumurta ile de yapılabilir. Ancak daha kolay ve hızlı bir tarif arıyorsanız kesinlikle sizin için doğru olan bu tarif.

Evde Yapılan En İyi Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Maskesinin Saç İçin Faydaları

Evde yapılan en iyi saç maskesi tarifini öğrendiğimize göre, bakalım hindistancevizi yağı ile yapılan maskelerin saçlar için nasıl faydaları var. Saç maskesi zeytin yağı gibi başka yağlarla da yapılabilir. Ancak sağlıklı yağları tercih etmenizde fayda vardır.

Nemlendirici özellikler: hindistancevizi yağı, saçımızın liflerini derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olan yüksek miktarda E vitamini içeriyor. Bu özellik hindistancevizi yağını kuru ya da ayrık uçları olan saçlar için mükemmel bir ilaç yapar.

Beslenme özellikleri: Bu yağ, laurik asit ve kaprik asit gibi yağ asitlerindeki zenginliği sayesinde, bu yağ zarar görmüş saçları besler ve onarır. Ayrıca bu besinler sayesinde saçlarımızın daha da parlak görünmesini sağlar.

Koruyucu özellikler: Yağ asitleri içerisindeki içeriğine geri dönersek, hindistancevizi yağı, saçınızı, saç liflerini kuruyabilecek kurutucular ve saç presi gibi çok fazla ısı yayan cihazlardan korumak için bir ısıl işlem olarak kullanılabilir.

Kepek önleyici özellikleri: Antibakteriyel ve sıkılaştırıcı özellikleri sayesinde, bu doğal ürün hem yağlı saçlar için hem de saç gözeneklerinden sebum ve diğer kir artıklarının birikmesini önlediğinden kepekle mücadele için idealdir.

Kabarma önleme özellikleri: E ve K vitaminindeki ve farklı minerallerdeki içeriği, hindistancevizi yağının hem saçı pürüzsüzleştirmeye hem de kabarmayı önlemeye yardımcı olan doğal bir saç kremi görevi görür.

Yorum Yap

Yorum Yap