İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Evde Yapılan En Doğru Gebelik Testi

Evde Yapılan En Doğru Gebelik Testi

evde-yapilan-en-dogru-gebelik-testi

Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, hamilelik testi yaptırmak öğrenmenin ilk adımıdır. Şu anda bütün eczanelerde, çoğu % 99’dan fazla doğru olduğunu iddia eden pek çok evde hamilelik testi vardır. Peki, evde yapılan en doğru gebelik testi hangisidir? Hangi testi satın almak daha doğru olacaktır. Gelin daha yakından bakalım.

İlk Tepki Erken Sonuç Gebelik Testi

Bir Tüketici Raporları çalışması, İlk Müdahale Erken Sonuç Gebelik Testini, kaçırılan bir süreden sonraki ilk gün kadar erken dönemde gebeliği belirlemek için en hassas ve evde en iyi test olarak değerlendirmiştir. Tüm ev gebelik testleri, bir gebelik hormonu olan hCG’yi test eder, ancak İlk Tepki Erken Sonuç Gebelik Testi ayrıca kadınların hamileliğin erken yaşlarında ürettiği bir hormon olan hCG-h’yi de test eder. Popüler bir hamilelik ve doğurganlık web sitesi olan Baby Med, İlk Tepki testini en doğru olarak değerlendirdi, çünkü idrardaki hCG konsantrasyonlarını 6.5 mIU / ml’ye kadar düşürebiliyor (Pek çok test 25 mIU / altındaki konsantrasyonları tespit etmiyor).

Evde Yapılan En Doğru Gebelik Testi

Clearblue Dijital Gebelik Test Kiti

Hamilelik testlerinin çoğu, gebe olup olmadığınızı belirtmek için çizgiler veya artı işaretleri kullanır. Clearblue Dijital Gebelik Testi Kiti, “Hamile” veya “Hamile Değil” yazan dijital bir ekran sunar. En Doğru Gebelik Testi web sitesine göre, Clearblue testi İngiltere’deki doktorlar tarafından en çok önerilen testtir. Testin yüze 99’un üzerinde olduğu iddia edilmektedir. Bu test idrarda hCG’yi 10 mIU / ml oranında tespit eder. Evde yapılan en doğru gebelik testi arıyorsanız, kesinlikle bu seçeneği de göz önünde bulundurmalısınız.

Evde Yapılan En Doğru Gebelik Testi

Evde Hamilelik Testi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evde hamilelik testi alırken aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Kaçırıldığından beri geçen süre
  • Sonuçlarınızın dijital veya manuel ekranda görünmesi
  • Toplama yöntemi / stik şekli tercihiniz
  • Sonuçlar okunana kadar test süresi

Doğru sonuçları elde etmek için en pahalı evde hamilelik testini satın almak zorunda değilsiniz. Ne kadar uzun süreden beri hamileyseniz, idrarda o kadar fazla hCG bulunur. İlk Tepki ve Clearblue testleri hCG’yi çok düşük konsantrasyon seviyelerinde tespit eder, ancak iyi çalışan birçok eczane testi vardır. Evde yapılan en doğru gebelik testi almadan önce siz de gebelik belirtileri var mı onu gözlemlemek daha sağlıklı olacaktır. Çamaşır suyu ile gebelik testi ne kadar doğru şeklinde sorgular da yapılıyor. Bu şekilde tıbbi dayanağı olmayan itibar etmek doğru değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap