İlginizi Çekebilir
en-saglikli-tuz
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Evde Yapılabilecek En İyi Egzersizler

Evde Yapılabilecek En İyi Egzersizler

evde-yapilabilecek-en-iyi-egzersizler-2

Muhteşem estetik sonuçları ve duruşu korumak için egzersiz yapmak şart. Ancak, spor salonuna gidecek zamanınız yoksa ne yapacaksınız? Hem erkekler, hem de kadınlar için evde yapılabilecek en iyi egzersizler neler? Ağırlık ve düşük temsilcileri olmadan egzersizler yoluyla vücudunuzu güçlendirmek için evde de ekipmansız çalışabilirsiniz.

Herkesin arzusu veya salonuna gitmek, ama gitmeden de yapabileceğiniz göğüs için en iyi egzersizleri de mükemmel vücuda sahip olmanıza yardımcı olabilir. Evde spor yaparak zayıflama konusunda merak edilen her şey yazımızda.

Alkışlı Şınav

Evde önerdiğimiz pek çok alıştırma için yapılan egzersizlerden ilki, üst gövdeyi tonlamak ve gücü çalıştırmak için harika bir egzersiz olan tokatla eğilmek. Bir tokatla bir bükülme yapmak için kuvvet ve hıza ihtiyacınız vardır. Üst gövdeyi çalıştırmada büyük yardımı olacak bir şey: göğüs, kollar, omuzlar ve çekirdek.

evde yapılabilecek en iyi egzersizler

Alkışlı Şınav Nasıl Yapılır?

Alkışlı şınav çekmeden önce, özellikle üst gövdeyi ısıtmak gerekir. Hazır olduğunuzda, ellerinizi ve ayaklarınızı yere yatırın. Elleriniz omuz ve dik bacakların dik çizgisinden biraz daha açık, zemine yalnızca ayağınızın ucuyla temas ederek durun. Sırtınızı, omurga kalçadan başınıza doğru olacak şekilde sıraya dizmelisiniz.

İyi bir duruşa sahip olduktan sonra dirseklerinizi bükün ve vücudunuzu toprağa düşürdüğünüze bakın. Dirseklerinizi göğsünüze 45 derecelik bir açıyla tutun ve yere göğsünüze dokunduğunuzda, kollarınızı hızla kaldırmak için gerin ve ellerinizi yere çevirerek, işlemi tekrarlamak için havada yeterli miktarda alkış verebilirsiniz.

Eğik Şınavlar

Spor salonu yerine evde egzersiz yapmanın dezavantajlarından biri de, ağırlığı düzenleyemememizdir; ancak, eğimli şınavlar, ağırlık ve zorluğu arttırmak için kendilerini ödünç verenlerden biridir. Evde pek çok kişi için en iyi egzersiz, çünkü sadece bir masaya veya destek noktasına ihtiyacınız var. Evde yapılan egzersizler işe yarar mı diye merak ediyorsanız, düzenli ve doğru yapılması durumunda kesinlikle işe yarayacaktır.

evde yapılabilecek en iyi egzersizler

Eğimli Şınav Nasıl Yapılır?

Evde yapılabilecek en iyi egzersizler arasında sayabileceğimiz eğimli şınav çekmek için, ellerinizi koymanız gereken, yeterli direnç ve güvenlikle düz bir yüzey bulmanız gerekir, böylece kilonuzu sorunsuz bir şekilde tutabilirsiniz. Bir masa veya sandalye bu görevi mükemmel bir şekilde yerine getirebilse de, onları büyük yoga topları ile yapabilirsiniz.

Elinize geçtikten sonra, ellerinizi yüzeye önceki egzersizde yaptığınız gibi yerleştirin, ancak elleriniz ne kadar açık olursa, göğüsleri o kadar çok çalışırsınız. Kalçayı düşürmemek önemlidir, çünkü bu karın ve kalçalarınızı gergin tutar, ayrıca evden yapılan basit bir egzersizle size daha fazla fayda sağlayacak bir şeydir.

Açık Şınav

Daha önce de söylediğimiz gibi, bükülme söz konusu olduğunda eliniz ne kadar açık olursa göğsünüzde daha çok iş düşüyor. Göğüs, omuzlar ve kollar üzerinde normal bir fleksiyon çalışıyorsa, açık fleksiyon, her şeyden önce minimal triceps çalışmasıyla göğüs ve omuzları içerir.

Pektoraller çok spesifik bir kastır ve çalışması zordur, bu nedenle bu alıştırmanın evde pektoralleri çalıştırabilmesinin önemi büyüktür.

evde yapılabilecek en iyi egzersizler

Açık Şınav Nasıl Yapılır?

Bu alıştırmanın isimlendirilmesinin bir başka yolu, giyotin tarzı bükülmedir, çünkü bunun gerçekleştirildiği duruş, yaprak düşmeden hemen önce bu yöntemle ölüme mahkum edilenleri hatırlatır.

Kendinizi doğru konumlandırmak için diğer push-up’larda yaptığınız gibi yapmalısınız, ancak ellerinizin avuçlarını zemine yerleştireceğiniz zaman normalden çok daha fazlasını açmalısınız, yükseldiğinizde bir egzersiz ile diğer arasındaki çalışma farkını fark edeceksiniz. Bu şekilde kollarınızı tamamen uzatamazsınız, ancak mümkün olduğunca denemelisiniz. Birkaç tekrardan sonra, eller hareket etmişse, yeniden konumlandırın ve rutine devam edin.

Ters Şınav

Reddedilen şınav, evde pratik yapmak için en iyi göğüs egzersizlerinden biridir ve basit ve rahat bir şekilde harika özellikler sunar. Eğimli olanlarda olduğu gibi, kendinizi desteklemek için bir yüzeye de ihtiyacınız olacak, ancak bu durumda, kollar yerine, ayaklar için olacaktır. İyi bir duruşa sahip olmak çok önemlidir, bu nedenle sırtın acı çekmemesi için hem karın hem de bel stresini öneriyoruz.

evde yapılabilecek en iyi egzersizler

Ters Şınav Nasıl Yapılır?

Eğimli bir bükülme yapmak için, kendinizi normal bir bükülme yapacak gibi yerleştirmelisiniz, ancak bu durumda, ayaklar zemine değil, tezgah, sandalye veya bazı merdivenler gibi yükseltilmiş bir yüzeye yaslanacaktır. Evde yapılabilecek en iyi egzersizler arasında sayabileceğimiz bu egzersiz, göğüs yere değene kadar vücudu indirmeye ve göğsün gücü ile tekrar yükselmeye çalışır.

Pecs Egzersiz İçin Bazı Öneriler

Evde pektoraller için en iyi egzersizlerin neler olduğunu zaten açıkladık, şimdi size mümkün olan en iyi kısa sürede bazı harika pektatlerin gösterilebileceği bir dizi endikasyon vermek istiyoruz. Kadınlar için evde yapılabilecek en iyi egzersizler etkili olması için dikkat edilmesi gerekenler;

  • Pek çok insanın düzgün çalışması için haftada en az 3 kez bu rutinde çalışmanızı öneririz.
  • İçinde bulunduğunuz seviyeye ve bunu yaparken harcadığınız zamana bağlı olarak, her alıştırmada 10 ila 20 tekrardan oluşan 4 takım yapmalısınız.
  • Kolayca yaptığınızı görürseniz, talep artar: daha fazla tekrar yapın, bir sırt çantasıyla ağırlığı artırın, daha fazla seri yapın.
  • Sadece ritminizi arttırmakla kalmayıp, koşma veya bisiklete binme gibi kardiyovasküler aktiviteler eklemelisiniz, böylece göğüslerinizin dışarı çıkabilmesi için yağ yakabilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yap