İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Evde Spor Programı İşte En İyisi

Evde Spor Programı İşte En İyisi

Evde spor programı

Malum yeni tip coronavirus nedeni ile uzun süre spor salonları kapalı kaldı. Şu anda da insanlar spor salonuna gidersem her hangi bir şekilde aletlerden veya salondan hastalık bulaşırsa diye spor salonlarını çok tercih etmiyorlar.

Spor salonuna gidemezsek tabiki evde yapacağız. Ama bunu bilmeden yapıp bir sakatlanmaya sebep vermemek lazım. O sebeple bu programlardan en iyisi olan evde spor programı araştırmasını yapmak lazım.

Bizim yaptığımız araştırmada o kadar çok evde spor programı çıktıki, bunları birleştirsek buradan Amerika’ya yol olur.

Kardiyo mu yoksa vücut geliştirme mi?

İlk önce biz ne hedefliyoruz onu bilmek lazım. Eğer yağ sorunumuz veya hamlama problemimiz varsa, ki kesinlikle olabilir çünkü malum karantina döneminde yedik içtik oturduk, öncelikle kardiyo sorunumuz var.

Tabi evinizde kardiyo yaptıysanız bu dönemde, o halde vücut geliştirme programı düşünüyor olabilirsiniz. Kardiyo programı ihtiyacı yoksa o zaman hedefimiz vücut programı.

En iyi evde spor programı hangisi

Biz tabi bu araştırmayı yaparken önceliği gerçekten bu işin uzmanının bu programları yapıp yapmadığını ilk kriter olarak belirledik. Böylelikle çok ciddi bir hedef küçültmüş olduk.

Çünkü hem online hem de telefonlara indirdiğimiz bir çok uygulama aslında işin uzmanı tarafından değil, her hangi birinin oradan buradan topladığı bilgi ile çorba yaptığını fark ettik. Bu tarz bir evde spor programı size yarar değil tam tersine zarar sağlar.

Diğer kriterlerde ise, hızlı bir gelişim sağlıyor mu, kişiye özel beslenme diyeti ve spor programı mevcut mu ona baktık. Çünkü her insan nasıl farklı karakterde ise vücut da aynı şekilde farklı. Bu bakımdan kişiye özel programlar olmalı.

Fiyat fayda araştırması

Ücretsiz evde spor programlarından işin doğrusu bir şey beklemek zaman kaybı. Zaten kaliteli bir programın ücretsiz olması da herşeyde olduğu gibi bu alanda da mümkün değil. ( Zaman zaman tanıtım amaçlı ücretsiz sunanlar oluyor, yakalarsanız ne ala efenim.)

Daha sonra son elenen evde spor programları içerisinden, fiyat fayda araştırmasına girdik. Yaklaşık olarak 15 civarı program ihtiyaçları karşılıyordu.

Bunların arasından da hali hazırda hala aktif olarak bu işi yapan hocaları eleyince geriye 3 program kaldı. Dolayısıyla yukarıdaki tüm kriterleri sağlayan bu programlardan en uygun maliyetlisini seçerek paylaşıyoruz.

Adrenalinbox S-On2

Adrenalinbox S-On2, Hikmet Sevinç’in yaklaşık 20 yıllık tecrübesini aktardığı hem kardiyo hem de vücut geliştirme dalında evde spor programı içeriyor.

Yani spor salonunda hastalık bulaşır mı, ya da spor salonuna bu kadar para vermek istemiyorum zaten gidemiyorum diyorsanız işte en ideal evde spor programı adrenalinbox-S-On2 sizler için biçilmiş kaftan.

Bu programla size özel düzenlenmiş antrenman ve diyete sahip oluyorsunuz üstelik spor salonu ile karşılaştırılmayacak bir fiyata.

İsterseniz Hikmet Bey’in kendi kaleminden ne olduğunu buradan okuyun, hem kitap hakkında fikir sahibi olursunuz.

Evde Spor Programına Göz At

Buradan hem programları hemde videolu eğitimleri inceleyebiliyorsunuz. Ayrıca bedava 1 haftalık deneme imkanı var. Haftalık, aylık, 3 aylık veya yıllık erişim seçenekleri mevcut. Artık siz karar verirsiniz.

Hikmet Bey’e de kısaca değinirsek, kendisi Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu lisanslı Fitness antrenörü ve Türkiye Cimnastik Federasyonu lisanslı Pilates Eğitmenidir. Yani işinin uzmanı gözüküyor.

Sağlıklı günleriniz olsun…

 

Yorum Yap

Yorum Yap