İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi-Kültür-Turizm
  3. Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

evde-cocuklarla-yapilabilecek-en-iyi-10-etkinlik

Özellikle yağmurlu günlerde ya da evde çocuğunuzla zaman geçirmek istediğinizde etkinlik bulmakta sorun yaşıyorsanız, bundan sonra daha kolay çözüm bulacaksınız. İşte, evde çocuklarla yapılabilecek en iyi 10 etkinlik

1.Karton Kutuda Bir Şehir Yaratın

Dev bir karton kutunuz varsa, neden yolun, izlerin, köprülerin, parkların, otoparkların, vb. Yerlerinin olduğu bir kasaba yapmak istemeyesiniz? Bazı ahşap yapı taşları, arabalar, trenler ve bazı ahşap / plastik hayvanlar ekleyin. . Öyleyse çocuğunuzun hayal gücü çılgınca koşsun. Daha büyük çocuklar, sahneyi dekore etme / yaratma konusunda yardımcı olabilirler.

Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

2.Battaniyeler ve Yastıklar ile bir Kale oluşturun

Evde yapılabilecek en iyi etkinlikler denince akla gelen ilklerden biri de kanepe yastıklarından, sandalyelerden, örtü üzerine örtülmüş battaniyeyle raflardan bir parça oluşturun veya kenarları bir arada tutmak için büyük bir karton kutudan bir kale yaparak, harika bir futbol maçı yapın.

3.Biraz Müzik Yapın

Tüm aletlerinizi çıkarın ya da ucuz mutfak eşyaları kullanın (evimizde en popüler olanları tencere, tahta kaşık, teneke, spatula) ve bazı “müzikler” yapın.

4.Oyun Odasını Düzenleyin

Buna başlamak bir angarya gibi gelebilir, ancak çocuklar oyuncak bulmaya başladıklarında, bir süredir yapmadıkları bir şey yapacak ve eğlenceye katılacaklardır. Ancak çocuklar bir süre sonra uzun zamandan beri oynamadıkları oyuncaklar olduğunu fark edip oyuna dalabilir, bu nedenle odayı tek başına toplamaya hazır olun.

Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

5.Masa Oyunları Oynayın

Evde çocuklarla yapılabilecek en iyi 10 etkinlik arasında masa oyunları oynamak da var. Birlikte masa oyunları oynayın. Oyun satın almak için bazı fikirlere ihtiyaç duyarsanız,  aileler ve  tahta oyunları için tavsiye edilen oyunları tercih edebilirsiniz.

6.Ev Sineması Yapın

Bir ev sineması kurun ve birlikte eğlenceli aile filmleri izlemek için yerleşin. Çocuklar için izleyebileceğiniz filmler şu şekildedir;

  • Çocuklar İçin Klasik Filmler
  • Çocuklar İçin Disney Dışı Filmler
  • Netflix’te En İyi 50 Aile Filmi
  • En İyi 50 Aile Filmi

7.Gölge Şekilleri Yapın

Işıkları kapatın, perdeleri kapatın ve bir el fenerinin yardımıyla duvarlarda, elinizle gölge şekilleri alın. En iyi şekli kimin yapabileceğini görün. Eğlenceli ve keyifli evde yapılabilecek etkinlikler arıyorsanız, bunlar sizin için en iyi seçenekler olabilir.

Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

8.Oyun Kartları

Çocukken oynadığınız kart oyunlarını hatırlıyor musunuz? Neden çocuklarınıza bazı kart oyunlarını oynamayı öğretmiyorsunuz? Bu hem sizi çocukluğunuza döndürecek, hem de çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz harika bir etkinlik olabilir. Evde yapılabilecek etkinlikler 10 yaş için arıyorsanız bu kesinlikle sizin için doğru tercih olacaktır.

9.Kağıt Uçak Yapın

Kağıt Uçaklar yapmak için tek ihtiyacınız kağıt ve kalem. Önce kağıt uçağınızı katlayın, ardından çocuklar öndeki pilotları ve pencereden dışarı bakan yolcuları çizebilirler. O zaman bir Paper Airplane yarışına katılın ve kimin en uzaklaştığını görün. Kesinlikle çocuğunuzla birlikte çok eğlenecek ve keyif alacaksınız.

Evde Çocuklarla Yapılabilecek En İyi 10 Etkinlik

10.Boyama

Bazı baskı / boyama sayfalarını yazdırın, tüm kalemleri ve boya kalemlerini çıkarın ve mutfak masasına bir renklendirme istasyonu kurun. İnternette de çocuklar için harika boyama seçenekleri bulabilir, bunları bir kağıda bastırarak ya da yazıcıdan çıktı alarak bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Ardından, muhteşem resimler bittikten sonra diğer aile üyelerine göstermek için bir Sanat Galerisi hazırlayabilirsiniz. Bu evde yapılabilecek etkinlikler 5 yaş için gayet uygundur ve keyif alırsınız.

Evde çocuklarla yapılabilecek en iyi 10 etkinlik nedir sorusunun yanıtın yukarıda verdik. Çocuklarınızla keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, kesinlikle deneyin.

Yorum Yap

Yorum Yap