1. Ana Sayfa
  2. Ayakkabı
  3. Kadınlar İçin En İyi 10 Spor Ayakkabı Modeli

Kadınlar İçin En İyi 10 Spor Ayakkabı Modeli

en-iyi-spor-ayakkabi-modelleri

Spor yaparken aklımızdaki son şey spor ayakkabı! Fakat gerçek şu ki, giydiğimiz şey egzersiz rutinini daha iyi yapabilir veya bozabilir. Koşu, binicilik ve kardiyo delme gibi aerobik egzersizler bacakların hızlı hareketini gerektirir. Uygun olmayan bir çift ayakkabı yalnızca tüm egzersiz deneyimini rahatsız etmez, aynı zamanda yaralanmalara neden olabilir. Bu tür egzersizler sırasında rahat bir çift ayakkabı giymelisiniz. Piyasada mevcut birçok ayakkabı var, ancak burada aramanızı kolaylaştıracak kadınlar için en iyi 10 spor ayakkabı listesini hazırladık.

Spor Ayakkabı Seçmek İçin İpuçları

  • Sadece seçilen ayakkabıları giydiğinizde kendinizi rahat hissederseniz satın alın.
  • Gevşek ve kaygan ayakkabılar spor faaliyetleri için uygun değildir.
  • Fit ve rahatlık seviyesini doğrulamak için ayakkabıları giyin ve biraz yürüyün.
  • Spor ayakkabılar daha iyi bir emilime ve iyi bir yumuşama seviyesine sahiptir. Satın aldığınız ayakkabıların bu özelliklere sahip olduğundan emin olun.
  • Premium ayakkabılar, kemer tasarımı gibi yan yana bantlara sahiptir.
  • Önde gelen bir markadan olan iyi bir spor ayakkabı modeli tercih edin.
  • Koşu ayakkabısı seçmeyin. Evet, koşu ayakkabısı ve spor ayakkabı iki farklı şeydir. Mağaza sahibinden sadece spor ayakkabılar göstermesini isteyin

Spor Ayakkabı Alırken Akılda Tutulması Gereken Diğer İpuçları

Ayakkabı Pedi:

Aynı zamanda çorap astarı veya astar olarak tanınır. Değişebilir ve ayakkabının içinde bulunan köpük destek verir ve ayağınıza şekil vererek daha iyi oturmasını sağlar. Verilen ayakkabı pedinin iyi olup olmadığını görmek için ayakkabılarınızı kontrol edin.

Taban:

Spor ayakkabıda iki tür vardır:

Karbon kauçuk ve şişirilmiş karbon kauçuk. Karbon kauçuk daha dayanıklı ve daha fazla çekiş sunarken, şişirilmiş kauçuk daha esnek ve daha az ağırlığa sahip, daha yumuşak ve daha hafiftir.

Orta taban:

Denetleme ve bakım sağlayan köpük tabakası içerir. Bu ayakkabının sağlamlığı da çok daha iyidir.

Üst:

Üst kısmı stil ve rahatlık verir, ancak deri ve plastik malzemeden yapılır. Satın almadan önce ayakkabının tüm bileşenlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Kadınlar için En İyi 10 Spor Ayakkabı

Spor salonuna giden kadınlar bir dizi makineyi kullanarak bisiklet, yoga, dans, ağırlık kaldırma egzersizleri, kickboks ve egzersiz gibi çeşitli aktivitelere katılıyorlar. İdeal olarak, kadınlar için en iyi spor ayakkabısı ayaklarını destekleyebilmelidir. İşte kadınlar için en iyi 10 spor ayakkabı;

1.Nike Free Tr Fit 3

spor ayakkabı

Nike Free TR Fit 3, çeşitli egzersizler yapanlar için en iyi kadın spor ayakkabı modeli. Ayrıca, Nike Free TR Fit 3 kullanıcının bileğini saran ve destekleyen bir üst ağ içerir. Kauçuk kabuklar bu ayakkabının elastikiyet ve desteği ile büyük bir güç verir.

İNCELE

2.Puma Pumagility

en iyi kadın spor ayakkabı

PUMA Pumagility, farklı egzersizlere katılan spor salonu müdavimleri tarafından tercih edilir. Bu ayakkabı yapısı nefes alabilen bir file üste, genleşmiş köpük pede ve mükemmel bir donanıma sahiptir. Aynı zamanda harika bir tarz sunarken kas aktivasyonunda da yardımcı olur. Birçok spor uzmanı da gerçekten uygun bir fiyatla gelen bu ayakkabıyı tavsiye ediyor.

İNCELE

3.Adidas

en iyi spor ayakkabı modeli

Adidas, kadınlar için en iyi spor ayakkabı modellerinde biri. Hafif bir üst, elastik orta taban ve dengeli bağcıklar. Ayrıca, ayak yatağı, kaymayı önlemek için tam olarak ayağın ana hatlarını takip eden 4D köpükten yapılmıştır.

İNCELE

4.Skechers

kadın spor ayakkabı modeli

Skechers nefes kabiliyeti ve istikrarı nedeniyle harika bir çapraz ayakkabıdır. Bu ayakkabı ayağı destekler ve üst tasarımı ayağı yaralanmalardan korur. Bu ayakkabılar dans dersleri ve maratonlar için çok uygundur. Bunu seyahat ayakkabısı olarak da kullanabilirsiniz.

İNCELE
Önerilen Yazı

Şortla En İyi Kombinlenen 10 Ayakkabı Modeli

5.Reebok

spor ayakkabı modelleri 2019

Islak bir kaplamaya ve ayaklarınızı serin, kuru ve rahat tutmak için yapay ağ örgülere sahip, nefes alabilir bir yapıya sahiptir. Reebok İnce ayakkabılar kusursuz bir his uyandırır, daha hızlı hareketler için göbek, baldırlar ve kalça kasları ile uyumlu çalışır.

İNCELE

6.Hummel

2019 spor ayakkabı modelleri

Hummel mükemmel ekipman vererek ayak kaslarını itmek için harika bir seçenektir. Eldiven gibi pürüzsüz bir şekilde oturur ve koşma, zumba sınıfları veya dağa tırmanma için çok kullanışlıdır. Spor ayakkabı konusunda seçiciyseniz mutlaka bu markanın ürünlerine göz atın.

İNCELE

7.New Balance

spor ayakkabı 2019

Bu kadın spor ayakkabısı aynı zamanda koşu ayakkabısı. Perdeli üst ve muhteşem bir bağlama sistemine sahiptir. New Balance Minimums’ın rahat bir şekilde ayağa oturması için 4 mm topuklu bir yapısı vardır.

İNCELE

8.Dockers

en iyi spor ayakkabı

Dockers ayakkabıları spor salonu için mükemmel bir seçenektir. Hafif ve ayakların çarpmasını önler. Konfor için çıkarılabilir tabanların yanı sıra mesh üst ve ekstra tutuş için Dura-Ryd outsoles içerir.

İNCELE

9.Kinetix

Kadın spor ayakkabı modelleri

Bu ayakkabı vücudunuzun formunu korur ve iyi tonda tutar. Ayrıca koşu için çok kullanışlıdır. Mikrofiber ve net malzemelerden yapılmış olup, çok rahat bir his verir. Bu spor ayakkabı modeli ayaklarınızı rahat ettirmek için yükseltilmiş bir taban, yastıklı ayak yatağı, dantel cep ve yastıklı ayak bileğine sahiptir.

İNCELE

10.U.S. Polo Assn.

en iyi kadın spor ayakkabı

Bu, maksimum taşıma özellikli sporcu ayakkabısı, iyi akış için nefes alabilen ve yardımcı bir üst kısımdır.

Adidas, Nike ve Sketchers farklı spor ayakkabı çeşitleri sunan az sayıdaki marka. Kendinizi en rahat hissedeceğiniz çifti almadan önce biraz çaba gösterin. Uygun bir araştırma ile sadece çalışmayı kolaylaştıracak değil aynı zamanda süper havalı görünecek bir çift ayakkabınız olabilir!

İNCELE
Yorum Yap

Yorum Yap