İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Akıllı Telefonlar 2019 – Topliste

En İyi Akıllı Telefonlar 2019 – Topliste

en iyi akıllı telefonlar

Türkiye Akıllı telefon çılgınlığının top olduğu ülkelerden biri. Peki Türkiye’de satışa sunulan en iyi akıllı telefonlar neler ?

1.HUWAI MATE 20 PRO

Huwai mate 20 pro, en iyi akıllı telefonlar

Son dönemlerde ülkemizde yıldızı parlayan Huwai, tüm dünyada rüzgar estirmeyi sürdürüyor. Türkiye’de de pazara iyi bir giriş yaptıktan sonra 2018 yılı ortalarında bombayı patlatmayı ve en iyi akıllı telefonlar listesine girmeyi başardılar. Huwai mate 20 Pro, getirdiği özelliklerle herkesi etkiledi diyebiliriz.

Uzun batarya ömrüyle bilinen Huwai’nin mate 20 pro modelinde 4200 mAh lik bataryası bizi şaşırtmadı, ama yinede bir gelişim söz konusu. Arkadaki 40, 20 ve 8 Megapiksellik kameralarının yanı sıra 24 megapiksellik ön kamerası geniş açı lenslere sahip. Bu sayede normal bir fotoğraf makinesi fonksiyonuna sahip oluyor.

Ayrıca bir yakınınız da mate 20 proya sahipse, priz nerede diye aramaya gerek yok. Onun telefonuyla bir süre dokunmasına izin vererek şarj edebiliyorsunuz. Türkiye fiyatı ise 6.000 TL civarında.

Huwai Mate 20 Pro Topliste.net puanı : 9/10 DETAYLI İNCELE

2.SAMSUNG GALAXY S10/S10 PLUS +

Samsung Galaxy S10, en iyi akıllı telefonlar

En iyi akıllı telefonlar arasında yapacağınız en iyi seçimlerden biri de kesinlikle kısmının altını çizmek lazım, Samsung Galaxy S10 diyebiliriz.

Samsung markasını zaten çok tartışmaya bile gerek yok ki, sadece akıllı telefon pazarında değil tüm teknolojik cihazlarda önemli yenilikler getiriyorlar.

S10 modelinden bahsedecek olursak S9’dan farklı olarak arkada 3 kamera sensörü bulunuyor. Ayrıca batarya ömrü S9’a göre %35 daha iyi. Samsung’un akıllı telefon kamera teknolojisi bu pazarda en büyük avantajlarından biri ki, geçtiğimiz yıl tüm dünya akılllı telefon satışlarının %20’sinden fazlasına sahip.

Samsung Galaxy S10 ayrıca 4100 mAh lik bataryası ile kullanım süresi performansı sayesinde kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 5.700 TL civarında.

Samsung Galaxy S10/S10 Plus Topliste.net puanı 9/10 DETAYLI İNCELE

3.iPhone XS / iPhone XS Max

iPhone XS / iPhone XS Max

En iyi akıllı telefonlar arasında Apple’ın bir ürünü olmadan olmazdı tabi. Eylül 2018’de piyasaya sürülen iPhone XS, Samsung ve Huwai kadar iyi bir batarya performansına sahip değil ki, apple kullanıcıları zaten bunu biliyor,

iPhone XS, tabiki geleneksel Apple orjinalliğini ve kullanıcı dostu olma özelliğini taşıyor. Harika hızı, ve dual kamerası ile daha net, detaylı ve parlak fotoğraflara merhaba demiş olduk.

Ancak tabiki Apple’ın en büyük handikapı fiyatı. Ben acımam paraya kıyar, yine Apple kullanırım diyorsanız 10.000 TL den başlayan fiyatları var, tercih sizin ama biz pahalı bulduk.

iPhone XS/XS MAX Topliste.net Puanı 8.5/10 DETAYLI İNCELE

Önerilen Yazı

En Ucuz Akıllı Telefonlar – 2.000 TL Altı Bütçe

4.LG G7 thinQ

LG G7 thinQ

LG son yıllarda kendisini akıllı telefon pazarında kanıtladı diyebiliriz. En büyük avantajları ise pazara nispeten uygun fiyatlar sunabilmesi. Fiyat avantajı ile pazarda önemli bir konuma sahipler.

LG G7 thinQ, LG G6’nın zayıf yanlarını düzeltmek için piyasaya sürüldü. Firma elinden geleni yapsa da, teknik servis açısından Türkiye’de zayıf bir hizmete sahipler. Bu açıdan LG G7 thinQ almayı düşünüyorsanız kurumsal yerlerden temin etmenizde fayda var.

Modelin kamera kalitesi ortanın üzerinde ancak batarya ömrü neredeyse Apple ile yakın diyebiliriz. Fiyatı ise 3.200 TL. Bu fiyata iyi bir tercih olacağını düşünüyoruz.

LG G7 thinQ Topliste.net Puanı 8.2/10

5.GOOGLE PIXEL 3 XL

GOOGLE PIXEL 3 XL

Dünya devi şirket Google yeni modeliyle piyasaya iyi bir giriş yaptı. Diğer markalar kadar mükemmel fotoğraf teknolojisi olmasa da, hafife alınmayacak bir kamerası var.

Öte yandan batarya ömrü ne Apple kadar kısa ne de Samsung ve Huwai kadar uzun, arada bir yerde diyebiliriz. Ancak 4.000 TL değerindeki fiyatını düşünürsek, bu fiyata alınabilecek en iyi akıllı telefon demek hata olmaz.

Google Pixel 3 XL Topliste.net puanı 8.1/10

Yorum Yap

Yorum Yap