İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. En Çok Yapılan Diyetler

En Çok Yapılan Diyetler

en-cok-yapilan-diyetler

Sağlıklı beslenme ve diyet kesinlikle aynı şey değil. Kilo vermek istiyor ve en çok yapılan diyetler neler, araştırıyorsanız, bugün sizlere harika bir liste hazırladık. Hem sağlığınızı koruyan, hem de kilo kaybı sağlayan diyetler için okumaya devam edin.

1.Aralıklı Oruç Diyeti

en çok yapılan diyetler

Aralıklı oruç diyeti, Dr Michael Mosley isimli bir İngiliz hekim tarafından oluşturuldu. Hatta bir belgesel ve bu diyet hakkında bir kitap yayınladı. Hızla kilo vermek bir rejim hakkında yapılan araştırmalar, bu kitapta yer alıyor. Bu diyete ayrıca 5: 2 diyeti de denir, çünkü haftanın iki günü boyunca kalori tüketiminin kısıtlı olmasına, diğer beş günde ise normal şekilde yemek yemenin mümkün olduğuna dayanmaktadır. Bu şekilde 2 günlük oruç, kadınlarda 600, erkeklerde ise 500 kalori yakılmasına yardım ediyor. haftanın geri kalanında her türlü yemeği yiyebilirsiniz. Bu rejimin lehine olan beslenme uzmanları, aralıklı açlığın esnekliği ve izin verilebilirliğinin, diyet yapma hissini bastırdığını savunuyorlar.

2.Dukan Diyeti

en çok yapılan diyetler

Dukan yöntemi insan türünün kurucu gıdalara geri gönderilmek suretiyle doğal olarak kilo verilmesi önerilmektedir. Dukan diyetinin yaratıcısı Pierre Dukan’dır. Diyet dünya genelinde yoğun ilgi görmüş ve en çok yapılan diyetler listesine girmeye hak kazanmıştır. Pek çok tartışma bu yöntemi ortaya çıkardı, hiç şüphesiz kilo vermenize yardımcı olacak, ancak birçoğu bunu almanın en iyi yolu olduğu konusunda şüpheli. Dukan yöntemini takip etmek istiyorsanız, bunu bir diyetisyen doktorun tavsiyesine göre yapmanızı öneririz.

3.Detoks Diyeti

en çok yapılan diyetler

Daha fazla kişinin yapmaya başladığı detoks diyeti, diyetler dünyasındaki trendlerden biri. Ve detoks diyetinin sonuçları muhteşem: sadece 1 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Ve sadece bu değil, aynı zamanda detoks diyeti yapmak vücudunuzu temizlemek ve toksinleri sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırmak için yardımcı oluyor. Detoks modasına katılın!

4.Katejonik Diyet

en çok yapılan diyetler

Bu fazla kiloları kaybetmek istiyorsanız, ketojenik diyete katılın! Kilo vermek için bu yöntem, vücudun biriken yağlarını yakmanıza yardımcı olacak bazı yeme alışkanlıklarını değiştirerek 30 günde kilo vermek için idealdir. Nasıl mı? Karbonhidrat tüketimini maksimuma düşürmek ve bu yöntemle aranan ketozis etkisini, yani vücudun yakıt olarak kullanmaya başladığı anın etkisini elde etmek için diyetinizi üç farklı aşamada bölmek. Bu diyet tipi boşuna en çok yapılan diyetler listesine girmedi, etkileri oldukça iyi.

Yorum Yap

Yorum Yap