İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi-Kültür-Turizm
  3. En Çok Okunan Kitaplar

En Çok Okunan Kitaplar

en-cok-okunan-kitaplar

Sadece ticari amaçla yayınlanan ve dünya genelinde en çok okunan kitaplar nelerdir? Bugün sizler için dünyada satış listelerinde en çok okunanlar arasına giren kitabı listeledik. Listemizin içerisinde belli bir siyasi görüşü temsil eden kitaplar ve dini kitaplar yer almamaktadır.

1.İki Şehrin Hikayesi

En Çok Okunan Kitaplar

Paris’te bir hapishanede suçsuz yere 18 yıl kalan Dr. Manette geçen bu sürenin ardından bir dostunun da yardımı ile kurtulmayı başarır. Hapishaneden çıktıktan sonra Londra’ya dönmek isteyen Dr. Manette, bu yolculuk sırasında tanıştığı kadınla evliliği ve Fransız ihtilalinin hayatlarına yaptığı etkiler 200 milyon satış rakamına ulaşan bu kitapta anlatışmıştır.

2.Yüzüklerin Efendisi

En Çok Okunan Kitaplar

Sinemada izlenme rekorları kıran Yüzüklerin Efendisi serisinin bir kitap uyarlaması olduğunu artık bilmeyen yok. Oxford Üniversitesi profesörü J. R. R. Tolkien tarafından yazılan bu roman dünya genelinde 150 milyon satış rakamına ulaştı. 1937 ve 1949 yılları arasında aşamalar halinde yazılan bu romanın her satırı okurlar tarafından beğenildi.

3.Hobbit

En Çok Okunan Kitaplar

Bilbo Baggins’in başından geçen maceraları konu alan Hobbit, 140.6 milyon satış rakamı ile en çok okunan kitaplar listesine 3. sıradan giriş yapıyor. Bilbo Baggins’in hayatı hiç beklemediği bir anda evine gelen Gandalf ve 13 cüce ile bir anda değişiyor ve birbirinden ilginç, bir o kadar da tehlikeli maceraların içerisine giriyor. Tek Yüzük’ün bulunuşu ile birlikte orta dünyanın da kaderi değişecektir.

4.Küçük Prens

En Çok Okunan Kitaplar

Büyüklerin dünyasının, bir çocuğun gözünden anlatıldığı Küçük Prens, herkesin okuması gereken bir kitap. Yirmi yedi bölümden oluşan kitap, Sahra Çölü’ne düşen pilotun Küçük Prens ile karşılaşması ile başlıyor. Kitap içerisinde Prens, bazı bölümlerde kendi yurdundan ayrılıyor ve başka gezegenlere bazı geziler yapıyor. Bu geziler sırasında bazı yetişkin hayatları da eleştiriliyor. 140 milyon satış yapan kitap, listenin 4. sırasında yer alıyor.

5.Harry Potter ve Felsefe Taşı

En Çok Okunan Kitaplar

En çok okunan kitaplar listesinde 5. sırada ise, 107 milyon satış rakamı ile Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabı yer alıyor. Tabii ki Harry Poter serisinin bütün kitapları çok sattı ve okundu, ancak biz listede sadece en çok satış rakamına ulaşan kitabı verebildik.

Yorum Yap

Yorum Yap