İlginizi Çekebilir
en-degerli-madenler-7
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Dünyanın En Değerli 10 Futbol Takımı

Dünyanın En Değerli 10 Futbol Takımı

manchester united stadium

Futbol 200 den fazla ülkede oynanan bir takım oyunudur. Dünya genelinde 250 milyondan fazla sporcu futbol takımlarında oynamaktadır. Futbol spor müsabakalarında en fazla ilgi gören spor dalıdır. Büyük sermayeye sahip futbol kulüpleri elde ettikleri başarılarla değerlerini arttırmaktadır.Forbes, dünyanın en iyi futbol takımlarını sıraladı. Yapılan sarılamaya göre dünyanın en değerli futbol takımları listesini sizlerle paylaştık.

Dünyanın en değerli futbol takımları Top 10

manchester united logo1-MANCHERTES UNİTED

4.19 Milyar dolarlık değeri ile dünyanın en değerli futbol takımı olan İngiliz temsilcisi Manchester United, 1878 yılında kurulmuştur. Kulüp ilk olarak Newton Health LYR Football Clup adıyla kurulmuş 1910 yılında bugünkü adını almıştır.

2-REAL MADRİD

İspanya’nın Madrid kentinde kurulan İspanyol kulüp özellikle futbol takımı ile ön kazanmıştır. Real Madrid 4,09 Milyar dolarlık değeri ile Barcelona ile beraber en değerli ikinci futbol takımı. Şampiyonlar ligi kupasını en fazla alan kulüp olarak dikkat çekmiştir. Birçok önemli sponsorluk anlaşmalarına imza atan kulüp bugün dünyanın en fazla para kazanan kulübüdür.

barcelona logo, dünyanın en değerli kulüpleri3-BARCELONA

İspanya’nın Katalonya bölgesinde kurulan kulüp, 4,09 milyar dolarlık değeri ile dünya futboluna yön veren kulüplerden birisidir. 1899 yılında kurulan kulüpte dünyanın en iyi futbolcusu seçilen Messi oynamaktadır. Her yıl başarılarına başarı katan kulüp değerini her yıl katlamaktadır.

bayern münchen logo, dünyanın en değerli futbol takımları4-BAYERN MÜNCHEN

Almanya’nın Münih kentinde kurulan Alman futbol takımı bazı otoritelerce, dünyanın en iyi futbol takımı olarak gösteriliyor. Kulübün değeri 3,06 milyar dolar olurken, dünyanın en değerli dördüncü kulübü konumunda. 1900 yılında kurulmuş olan spor kulübünün 75 bin kişilik stadyumu bulunuyor.

manchester city logo5-MANCHERTER CİTY

2,47 Milyar dolarlık değeri ile listenin beşinci sırasında yer alan Manchester City, 1880 yılında İngiltere’nin Manchester kentinde kurulmuştur. Avrupa şampiyonasına birçok kez katılmış ve şampiyon olmuş takım 2019 yılında Şampiyonlar ligini kazanacak takımlar arasında favori gösterilmektedir.

arsenal logo6-ARSENAL

Dünyanın en iyi kulüpleri arasında gösterilen Arsenal İngiltere’nin Arsenal kentinde kurulmuştur. Değeri 2,24 milyar dolar olan kırmızı beyazlı ekip 1866 yılında kurulmuştur. Genç yetenekleri keşfedip dünya futboluna kazandıran kulüp bu sayede ciddi kazançlar elde etmiştir. İngiltere’de bir sezonda hiç yenilmeden sezonu tamamlayan tek takım olma özelliği taşır. Arsenal dünyanın en değerli kulüpleri arasında altıncı sırada bulunuyor.

chelsea logo7-CHELSEA

2,06 Milyar dolarlık değeri ile listemizin yedinci sırasında yer alan Chelsea, İngiltere’nin Londra kentinde 1905 yılında kurulmuştur. İngiltere liginde üst sıralarda yer alan kulüp birçok kupa kaldırarak başarılar elde etmiş değerini katlamıştır.

liverpool logo8-LIVERPOOL

İngiltere’nin efsane takımlarından birisi olan Liverpool 1892 yılında kurulmuştur. Dünya çapında tanınan kulüp birçok kez Avrupa Şampiyonasını kazanmış bir takımdır. Kulübün değeri 1,95 milyar dolar ve dünyanın en değerli futbol takımları arasında sekizinci sırada yer alıyor.

 

juventus logo

9-JUVENTUS

İtalyan futbolunun efsane takımlarından birisi olan Juventus İtalya’da en fazla kupa kazanan takım olmuştur. Bugün dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Cristian Ronaldo bu futbol takımında oynamaktadır. Juventus takımının değeri 1,47 milyar dolar oldu ve listenin dokuzuncu sırasında yer aldı.

tottenham logo10-TOTTHENHAM

İngiltere’nin en köklü takımlarından birisi olan Totthenham 1882 yılında kurulmuştur. Wembley stadyumunda maçlara çıkan takım oyuncu kadrosu dünyanın en iyi oyuncularından oluşur. Avrupa liginde önemli birçok başarıya imza atan kulüp ciddi paralar kazanmaktadır. Değeri 1,23 milyar dolar olan Londra ekibinin dünyanın en değerli kulüpleri arasındaki sıralaması 10.

 

Yorum Yap

Yorum Yap