İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezi-Kültür-Turizm
  3. Dünyada En Çok Satılan Albüm

Dünyada En Çok Satılan Albüm

dunyada-en-cok-satilan-album-3

Dünyada en çok satılan albüm hangisi? Hangi şarkıcılar ve müzikler daha çok seviliyor. Bugün sizlere dünyanın en çok sevilen ve satılan albümlerinin bir listesini hazırladık. İçinde hepimizin yakından tanıdığı isimler de var. Eagles, Michael Jackson, Billy Joel, Pink Floyd gibi çok sevilen ve beğenilen isimler var.

1.Eagles – Their Greatest Hits 1971 – 1975 – 38 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

Dünyada en çok satılan albüm hangisi diyorsanız ilk sırada 38 milyon ile yer alıyor. Kesinlikle çok sevilen bu albüm, 1971 – 1975 yıllarında piyasaya çıktı ve o dönemlerde dijital platformlar ortada yokken, en çok satılanlar arasına girmeyi başardı.

2.Michael Jackson – Thriller 33 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

İkinci sırada ise, dünyaca tanınan ve bilinen ünlü şarkıcı Michael Jackson’un Thriller albümü var. Hemen hemen her albümü çok beğenilen şarkıcının bu albümünün satış rakamları 33 milyon olarak açıklandı.

3.Eagles – Hotel California 26 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

Bir döneme damga vuran Eagles, bu listede ikinci kez yer alıyor. Hotel California albümünü galiba bilmeyen yok. Dünya genelinde yoğun ilgi gören bu albüm, 26 milyon satıldı ve dünyada en çok satılan albümler listesine iyi bir giriş yaptı.

4.Billy Joel – Greatest Hits Volume I and II 23 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

Listenin 4. sırasında, Billy Joel – Greatest Hits Volume I and II albümü ile yer alıyor. Türkiye’de ve dünyada sevilen şarkıcının bu albümünün satış rakamları ise 23 milyon oldu. Kesinlikle dünyada en çok satılanlar arasında olmayı hak eden bir albüm diyebiliriz onun için.

5.Led Zeppelin – Led Zeppelin IV 23 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

Beğenilen albümlerden biri de Led Zeppelin – Led Zeppelin IV, en çok satılanlar listesinde olmaya hak kazanan bu albümün 23 milyon satış rakamı bulunuyor.

6.Pink Floyd – The Wall – 23 Milyon

Dünyada En Çok Satılan Albüm

Günümüzde hala dinlenmeye devam eden Pink Floyd’un The Wall albümü de dünyada en çok satan albümler arasında yer alıyor. Milyonlarca dinyleyicisi bulunan şarkıcının bu albümü 23 Milyon sattı. Hala da herkes tarafından dillerden dillere dolaşmaya devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap