İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik
  3. Bilinmesi Gereken En Etkili 10 Makyaj İpucu

Bilinmesi Gereken En Etkili 10 Makyaj İpucu

bilinmesi-gereken-en-etkili-makyaj-ipuclari

Makyaj çantanıza bir bakın ve onunla yaratabileceğiniz tüm şaheserleri düşünün. Göz farı paletinizin sadece göz kapaklarına renk eklemekten çok daha fazlası için kullanılabileceğini söylesek ne dersiniz? Makyaj konusunda yeni başlayanlar veya profesyoneller olmanız farketmez, makyaj ipuçları ve püf noktaları her zaman işe yarar. Aynı ürünü çeşitli şekillerde kullanarak paranızın karşılığını almak akıllıca olacaktır. İşte her zaman en iyi şekilde görünmenizi bilinmesi gereken en etkili 10 makyaj ipucu

1.Astar Uygulama İpuçları

Yağ veya su, astarınız ve fondöten aynı temelde olmalıdır. Aksi takdirde, birbirlerini itecekler veya sadece yüzünü kaydırarak harmanlamayı zorlaştıracaklar. Gözünüze biraz miktarda astar dökmek, kaz ayaklarının görünümünü önemli ölçüde azaltır.

2.Fondöten Uygulama İpuçları

Fondöten Uygulama İpuçları

Fondöten uygularken tamamen yayılmasını istiyorsanız, parmaklarınızı kullanın. Ancak, tam bir kaplama istiyorsanız, bir temel fırça kullanın.

Her zaman aşağı doğru hareketlerle fondöten uygulayın. Birçoğumuz yüzümüzde ince bir kıl tabakası vardır ve yukarı doğru bir vuruşta fondöten uygulamak kılları öne çıkarır. Şeftali gibi taze ve pembe görünmek isteyebilirsiniz, ancak şeftali tüyünü kesinlikle vurgulamamalısınız.

3.Kapatıcı Uygulama İpuçları

Kapatıcı Uygulama İpuçları

Çoğumuz, gözaltı morluklarının veya şişliklerin görünümünü azaltmak için, gözlerimizin altında yarı dairesel bir düzende kapatıcı uygularız. Ancak, en iyi sonuçlar için, kapatıcıyı gözlerin altında konik bir şekilde uygulayın ve neredeyse burnunuzun bittiği yere kadar uzatın. Bu kusurları gizlemek için sadece daha iyi bir iş yapmakla kalmaz, aynı zamanda harmanlanması kolaydır ve burnunuzun kenarlarını şekillendirmede de yardımcı olur.

Muhtemelen şimdiye kadar renk düzeltme paleti denilen harikayı duymuşsunuzdur. Bu çeşitli tonlardaki kapatıcılar yüzünüzdeki kusurları gidermek için kullanılır. Örneğin, herhangi bir kızarıklık, sarı tonlu renk atması için lavanta, çürükler için şeftali veya göz halkaları altında mavi tonları, vb. Atmak için yeşil bir kapatıcı kullanılır. Fakat renk düzeltme paletiniz olmadan normal kapatıcınızla olmasını istediğiniz rengin bir göz farı ile karıştırılması sonucunda da aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Bu kullanabileceğiniz bir makyaj hilesi olabilir ve bu şekilde paradan da tasarruf edersiniz.

4.Yüz Pudrası Uygulama İpuçları

makyaj ipuçları
Yüz Pudrası Uygulama İpuçları

İki tür yüz pudrası vardır – gevşek pudra ve sıkıştırılmış pudra, hem nemli hem de mat olarak bulunur. Hangisinin hangi amaç için kullanılacağını bilmek önemlidir. Gevşek toz temel olan pudra, makyajı yerinde yapmak ve uzun süre kalıcı kılmak için kullanılır. Hem renkli hem de yarı saydam formlarda gelmesine rağmen, fondöteninizin ve kapatıcınızın rengini bozmayacağından makyajı ayarlamak için renksiz yarı saydam olanı kullanmak en iyisidir. Bununla birlikte, sıkıştırılmış toz halindeyken rötuşlar için en uygun olanıdır. Ayrıca, nemli bir yüzey cilde parlak bir görünüm verir ve mat bir yüzey ince dokularla porselen bir görünüm verir.

Herhangi bir makyaj ürününün sonucu genellikle aplikatöre bağlıdır ve bu özellikle tozlar için geçerlidir. En iyi sonucu elde etmek için makyaj ipucu arıyorsanız, her zaman bulabileceğiniz en yumuşak fırçayı kullanın.

5.Allık Uygulamak İçin Makyaj İpuçları

en etkili makyaj ipuçları
Allık Uygulamak İçin Makyaj İpuçları

Font öden altına allık uygulamak, parçalama sonuçlarını almak için ürünü uygulama sırasını tersine çevirmenin akıllı bir yoludur. Yapmanız gereken tek şey önce allık uygulamak ve sonra üzerine fondöteni uygulamak. Sonuçta, içinden doğal olarak parlıyor gibi görünür.

Allıklarınızı bir fırça ile uygulamak yerine, bir kağıt mendil kullanın. Uygulamadan sonra allık üzerine hafifçe bastırın ve yanaklarınızda mükemmel bir renk alması için makyaj süngeri veya karıştırıcınızla bitirin. Pırıltılı bir allık mükemmel görünüm vermez. Tam aksine, büyük gözenekler, sivilce veya sorunlu cildin diğer semptomları varsa pırıltılı allık kullanmak çok yanlıştır.

6.Bronzlaştırıcı Uygulamak İçin Makyaj İpuçları

En iyi 10 makyaj ipucu
Bronzlaştırıcı Uygulamak İçin Makyaj İpuçları

Yanakların çukuruna kabarık bir fırça ile bronzlaştırıcı uygulamak yaygın bir uygulama olsa da, yanaklarınıza bronzlaştırıcı ile ters çevrilmiş iki üçgen çizmek daha iyi bir fikirdir. Harmanlayın ve size mükemmel bir şekilde keskin hatlar sağlamasına izin verin.

Eğlenceli bir şeyler denemek havasındaysanız, kendi bronzlaştırıcınızı deneyin. İhtiyacınız olan tek şey, mutfak rafınızda oturan birkaç ürün. Biraz tarçın tozu, kakao tozu, biraz hindistan cevizi tozu ve biraz mısır nişastası ile karıştırın – işte bronzlaştırıcınız hazır. Doğal içerikli makyaj hayranıysanız veya kimyasalları tamamen uzak tutmak istiyorsanız, bundan daha doğal makyaj ipucu olamaz.

7.Kaşlar İçin Makyaj İpuçları

makyaj ipuçları
Kaşlar İçin Makyaj İpuçları

Kaşlarınızı kalemle doldururken her zaman hafif tüylü vuruşlar kullanın. Bu işlem, onların daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

Gözlerdeki anında kaldırma için, vurgulayıcıyı kaşlarınızın hemen yukarısında kullanın ve harmanlayın. Kaşlarınızı yalnızca mükemmel şekilde tanımlamakla kalmayacak, aynı zamanda tüm yüzünüzün görünümünü üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olacaktır.

8.Göz Farı Uygulama İpuçları

makyaj ipuçları
Göz Farı Uygulama İpuçları

Göz farı allık, bronzlaştırıcı, vurgulayıcı olarak ve hatta temel makyaj ürünlerinizin rengini hafifçe değiştirmek için kullanılabilir. Daha az pigmentli bir göz farı ile sıkıştıysanız veya ekstra renk atmasını istiyorsanız işte size makyaj ipucu, önce göz kapaklarınızı beyaz bir eyeliner kalemi ile doldurarak beyaz bir taban oluşturun.

Göz kalemi ile savaşın imkansız gözüktüğü günlerde veya sadece yumuşak bir görünüm almak istediğinizde, açılı bir fırça alın ve üst kirpik çizginizde göz kalemi yerine göz farı kullanın. Yazları için kesinlikle mükemmel, doğal bir görünüm verir.

9.Eyeliner Uygulama İpuçları

en etkili 10 makyaj ipucu
Eyeliner Uygulama İpuçları

Kulağa biraz saçma gelebilir, ancak kağıda düz bir çizgi çekmek bile insanlar için yeterince zor bir iş. Konu eyeliner olunca bu durum daha da zorlaşıyor. Bu işi daha kolay hale getirmek için sadece kirpik çizgisi üzerinde göz kalemi ile küçük noktalar veya çizgiler çizin ve onları birleştirin. Sonuç harika olacak.

Mükemmel bir kanat için, scotch tape yöntemini kullanın. Gözünüzün yanlarına açılı bir şekilde bir bant yapıştırın ve uçların sizi her seferinde mükemmel eyeliner’a ulaşması için yönlendirmesine izin verin. Ayrıca bir kaşık, kartvizit, bankamatik kartı veya temelde kılavuz olarak düz kenarlı herhangi bir şey kullanabilirsiniz.

Kusursuz makyaj görünümü için sıkmayı deneyin. Eyeliner’ı kirpik çizgisine koymak yerine, çizginin altına uygulayın. Bunun için su geçirmez bir varyant kullandığınızdan emin olun. Astarı yerine koymak için, göz kalemi ile aynı renkte bir göz farı kullanın.

10.Dudak Kalemi ve Ruj Uygulama İpuçları

makyaj ipuçları
Dudak Kalemi ve Ruj Uygulama İpuçları

Harika bir dudak kalemi uygulaması için, kanatların olması gereken yere bir ‘X’ çizin ve ardından ruju normal şekilde uygulayın. Ruju dudaklarınızın ortasından uygulamaya başlayın ve kusursuz bir sonuç için dışa doğru hareket edin.

Dudaklarınızın biraz daha büyük görünmesini istiyorsanız, dudaklarınızın altını çizmeyi düşünebilirsiniz, yani dudak kaleminizi dudaklarınızın dışına koyabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olun. Çünkü ısladığında hiç iyi görünmez. En iyi sonuçlar için, dudaklarınızın dış kenarlarına uygulayın.

Rujunuzun en uzun süre mükemmel görünmesini sağlamak için makyaj ipucu arıyorsanız, rujunuzu uyguladıktan sonra dudaklarınıza biraz saydam pudra sürün. Aynı amaç için renksiz bir göz farı da kullanabilirsiniz. Pırıltılı bir göz farı kullanırsanız, vurgulayıcı olarak da işlev görür ve dudaklarınıza ekstra boyut verir.

Yorum Yap

Yorum Yap